Baptyści w Lublinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona główna Kazania Randy: List do Hebrajczyków

Cykl kazań Randy'ego z listu do Hebrajczyków

 18-06-2017: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 13 rozdział wiersze 7-25 (53 minuty)

Rozważanie ostatnich wierszy z Listu do Hebrajczyków na temat naśladowania ludzi "wodzów", którzy zwiastowali nam ewangelię. O tym w jakim sensie i do jakiego stopnia można naśladować człowieka, który naśladuje Jezusa Chrystusa i jaki może mieć to wpływ na życie chrześcijańskie.

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER

Pobierz: MP3 (21MB)

 

11-06-2017: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 13 rozdział wiersze 1-6 (39 minut)

Człowiek w swym sercu posiada "dziurę" w kształcie Boga, którą może wypełnić jedynie Jezus Chrystus. Nie możliwe jest zapełnić serca rzeczami ze świata, choć same w sobie nie są złe a wręcz potrzebne, to jednak nie ząstapią one Boga dając zupełną wolność od grzechu i radości w życiu chrześcijańskim.  Jedynie życie poświęcone służbie Bogu, daje pewność i radość w życiu, oraz zaspokojenie wszelkich potrzeb według uznania samego Boga.

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER

Pobierz: MP3 (16MB)

 

21-05-2017: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 12 rozdział - ciąg dalszy (60 minut)

W końcowych rozdziałach autor listu daje wiele wskazówek dotyczących postępowania chrześcijanina, ze względu na powołanie i pozycję jaką daje Bóg w Chrystusie tym, którzy przez łaskę i wiarę przystąpili do Niego . 

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER

Pobierz: MP3 (24MB)

 07-05-2017: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 12 rozdział - Karność (47 minut)

Często budzą emocje  pytania: Czy Bóg jako Ojciec ma prawo wychowywać Swoje dzieci? Jakich metod używa, żeby Jego dzieci były Mu posłuszne? Na czym polega owo wychowanie? I w reszcie czy wychowywanie jest pozbawione tych boleznych elementów? Na te pytania słuchacz powinien znaleźć odpowiedź w tym kazaniu. 

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER

Pobierz: MP3 (18MB)


23-04-2017: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 11 rozdział ciąg dalszy(49 minut)

Ciąg dalszy rozważania 11 rozdziału Listu do Hebrajczyków na temat  bohaterów wiary. Czy każda wiara zbawia i ma wartość przed Bogiem? Czy wystarczy powiedzieć, że się uwierzyło w Boga i Jego dzieło, a nie idą za tym właściwe wierze postępowanie, wystarczy? Na te pytania można znaleść odpowiedź w tym kazaniu. 

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER

Pobierz: MP3 (19MB)02-04-2017: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 11 rozdział (51 minut)

Rozważanie 11 rozdziału Listu do Hebrajczyków na temat wiary. Czym jest wiara w Chrystusa i jakie skutki przynosi jej brak. 

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
 

Pobierz: MP3 (21MB)


26-03-2017: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 10 rozdział (53 minuty)

Rozważanie 10 rozdziału Listu do Hebrajczyków na temat postawy czlowieka, który przez ofiarę Chrystusa staje się uczestnikiem Jego natury i mającym bezpośredni dostęp do Tronu Łaski stając się dzięki łasce Boga w Chrystusie kapłanem, który dzięki doskonałej ofierze Jezusa Chrystusa  ma przystęp do miejsca Najświętszego w niebie.

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
 

Pobierz: MP3 (20MB)19-03-2017: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 9 rozdział część 2 (63 minuty)

Dalszy ciąg rozważania dziewiątego rozdziału Listu do Hebrajczyków. Ta kolejna część listu jest pewnym podsumowaniem różnic pomiędzy usprawiedliwieniem grzesznego człowieka w Starym Testamencie a w Nowym Testamencie.

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
 

Pobierz: MP3 (28MB)

19-02-2017: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 9 rozdział (54 minuty)

Rozważanie dziewiątego rozdziału Listu do Hebrajczyków ukazującego obraz i symbolikę Namiotu Zgromadzenia, a potem Świątyni jerozolimskiej, będącą zapowiedzią przyjścia Jezusa Chrystusa jako Świątynia Nowego Testamentu. 

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
 

Pobierz: MP3 (21,4MB)

Prezentacja do kazania - Przybytek.

Pobierz: PPTX(3,9MB)05-02-2017: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 8 rozdział (41 minut)

Rozważanie ósmego rozdziału Listu do Hebrajczyków będącego niejako kulminacyjnym rozdziałem podsumowującym rolę Jezusa Chrystusa jako arcykapłana, który wszedł do samego nieba wstawiając się teraz przed samym Bogiem za tego, który wierzy w odkupieńcze dzieło Jezusa.

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
 

Pobierz: MP3 (16MB)


29-01-2017: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 7 rozdział (50 minut)

Rozważanie siódmego rozdziału Listu do Hebrajczyków na temat procesu zbawienia, który ze strony Boga nie ustaje nigdy w stosunku do upadłego człowieka. Jednak postawa człowieka jaką przyjmie w stosunku do Boga, ma ogromny wpływ na błogosławieństwo oraz relację ze świętym Bogiem, który może uświęcić i przyjąć człowieka tylko i wyłącznie na podstawie ofiary i kapłańskiej funkcji Jezusa Chrystusa, który wstawia się za człowiekiem chcącym podążać za Jezusem Chrystusem.

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
 

Pobierz: MP3 (10MB)

22-01-2017: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 6 rozdział (59 minut)

Rozważanie szóstego rozdziału Listu do Hebrajczyków na temat możliwości utraty zbawienia przez wierzących. Jakie poglądy funkcjonują w chrześcijaństwie na świecie i na przestrzeni lat, które były wyznawane przez różne grupy wyznaniowe.

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
 

Pobierz: MP3 (24MB)

15-01-2017: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 5 rozdział (53 minuty)

Rozważanie piątego rozdziału Listu do Hebrajczyków na temat Arcykapłańskiej funkcji Jezusa Chrystusa i w jaki sposób stał się pośrednikiem Nowego Przymierza jako Kapłan na wzór Melchisedeka.

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
 

Pobierz: MP3 (22MB)

18-12-2016: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 4 rozdział (58 minut)

Rozważanie czwartego rozdziału Listu do Hebrajczyków na temat odpocznienia człowieka będącego w Chrystusie i jakie przestrogi daje Bóg jeśli człowiek nie zechce wejść do "odpocznienia Jego".

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
 

Pobierz: MP3 (36MB)

20-11-2016: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - 2 rozdział (48 minut)

Rozważanie dzieła Jezusa Chrystusa na temat zbawienia człowieka.

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
 

Pobierz: MP3 (16MB)

13-11-2016: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - Anioły (37 minut)

Choć tych istot nie widać, to nie znaczy, że ich nie ma. Mogą przybrać ludzką postać, jak też Bóg może użyć innego człowieka anioła (posłańca) do wykonania określonej misji. Mowa jest oczywiście o aniołach w liście do Hebrajczyków. Jaką funkcję pełnią w dziele, które Bóg czyni na ziemi?

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
 

Pobierz: MP3 (15MB)

07-11-2016: Randy Hacker -  List do Hebrajczyków - Wstęp (53 minuty)

List Do Hebrajczyków, ukazuje wyższość nowej slużby w Nowym Przymierzu nad Starotestamentową Slużbą, czyli zakonem nadanym za pośrednictwem Mojżesza. Wyjaśnia czym jest służba Ducha, a czym jest służba ciała - litery.

GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
 

Pobierz: MP3 (21MB)