Baptyści w Lublinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Służba wśród osób niepełnosprawnych

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w przedostatnią sobotę każdego miesiąca. Spotkania odbywają się przy ulicy Kochanowskiego 38A w Lublinie, o godzinie 11:00 (zobacz mapę dojazdu).

Spotkania i obozy z niepełnosprawną młodzieżą oraz ich rodzinami są kontynuacją służby rozpoczętej w 1996 roku przez Marię i Henryka K. Tegoroczny obóz w sierpniu 2011 roku miał miejsce w Krynicy Morskiej. Byliśmy wdzięczni Bogu za rodziców i młodzież, którzy odpowiedzieli na zaproszenie państwa K., aby aktywnie uczestniczyć w letnim wypoczynku.

Oprócz organizatorów, w służbę zaangażowani byli: Ania z Radomia, Agnieszka z Żyrardowa i Ania z Lublina, Renard z Londynu oraz Adam z Lublina. Każdego dnia mieliśmy społeczność z Bogiem i czas wspólnego wypoczynku. Jesteśmy wdzięczni Panu Jezusowi za Słowo, które było siane, Jego troskę o nas i nasze bezpieczeństwo. Cieszyliśmy się wszyscy, że mogliśmy służyć z radością w miejscu, w którym nas Pan postawił, dziękując Mu w modlitwach za te bezcenne spędzone razem dwa tygodnie. Wyjeżdżaliśmy z pragnieniem w sercu, aby służba była kontynuowana w Lublinie oraz na terenie naszego kraju. Niechaj sam Bóg staje się dla nas zachętą abyśmy w naszych zborach otwierali się na tego rodzaju służbę i niechaj Jezus Chrystus odbierze sobie z tego chwałę. Alleluja!

Aktualnie w Lublinie kontynuujemy spotkania z niepełnosprawną młodzieżą. Pierwsze z nich odbyło się 8 września 2011 roku. Osobą odpowiedzialną za służbę jest Anna R. Ponadto do służby przyłączyły się: Maria M., Ewa M., Halina C., Kaye H. oraz Donata Ł. Spotkania i rozważanie Bożego Słowa z rodzicami prowadzi pastor Randy Hacker. Wszyscy jesteśmy wdzięczni naszemu Panu za przywilej służenia i kolejne powołania. Alleluja!

Aktualizacja - 11 marca 2014:

Bardzo miło jest nam poinformować, iż kontynuujemy naszą służbę. Minęły kolejne trzy lata i dzięki Bogu nadal się spotykamy. Myślę, że wszyscy bardzo zżyliśmy się ze sobą nawzajem, a co najważniejsze, każdy z Uczestników może stąd wziąć coś dla siebie. Pan jest szczodry i obdarowuje wszystkich chętnie tym, czego najbardziej potrzebujemy.

W ramach naszych zajęć regularnie modlimy się o Bożą opiekę i prowadzenie. Stałymi elementami naszych spotkań są: wspólny czas z Rodzicami i Młodzieżą, śpiewanie pieśni, lekcja biblijna, zabawy, zajęcia plastyczne, rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczku. Korzystamy z technik i metod aktywizujących, które w przypadku niepełnosprawności są często sposobem zdobycia wiedzy o otaczającym ich świecie. Ponadto w okresie przedświątecznym wspólnie przeżywamy pamiątkę Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego, rozważając odpowiednie fragmenty Pisma Świętego, śpiewając pieśni oraz prowadząc wspólne rozmowy. Osoby zaangażowane w służbę przechodzą regularne szkolenia organizowane przez Annę Z. z Radomia, która w profesjonalny i przystępny sposób dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z pracą z niepełnosprawnym dzieckiem. Uczestniczymy także w konferencjach, które są corocznie organizowane w Warszawie przez Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin przy zborze Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chociwlu. To dla nas wielki przywilej służyć takim Osobom. Pragniemy rozwijać naszą służbę i doskonalić swoje umiejętności, które są darem od Boga, aby dzielić się z naszymi bliżnimi i służyć im pomocą jak najlepiej potrafimy.

Podsumowując, chciałabym wspomnieć o zbliżającym się terminie kolejnego obozu z udziałem Rodziców i naszej Młodzieży, na którym spotkamy się wszyscy w Niechorzu, w sierpniu 2014. Módlmy się aby Pan błogosławił nam we wszystkich przedsięwzięciach, których jest Autorem.

Anna R.

Kliknij aby obejrzeć zdjęcia ze służby